Ardahan Baro Başkanı ve Baro Avukatları "Çıldır MYO Kariyer Günleri"nde Hukuk Bölümü Öğrencilerimizle Buluştu.

03 Haziran 2022 Cuma

Çıldır Meslek Yüksekokulu “Kariyer Günleri” kapsamında Hukuk Bölümü’nün hazırlamış olduğu “Barolar ve Avukatlık Mesleği” konulu etkinlik, Ardahan İli Baro Başkanı Av. Murat YOLÇU ve kendilerine eşlik eden Avukat Mehmet Yağmur KURUKAYA ve Avukat Hilal KURTYEMEZ’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinliğe Çıldır Meslek Yüksekokulu’nda görevli akademik-idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.  Hukuk Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Onur ÇELİK, Ardahan İli Barosunun sosyal ve toplumsal duyarlılığından dolayı takdir ettiği Ardahan İli Baro Başkanı Av. Murat YOLÇU nezdinde Ardahan İli Barosunu yoğun gündemlerine rağmen Yüksekokulumuza teşriflerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Etkinlik, Çıldır MYO Müdürü Öğr. Gör. Ömer Cenap ÖZDEMİR’in açılış konuşmasıyla başladı. Türkiye’de Baroların kuruluşu ve Avukatlık Mesleği ile ilgili derinlemesine bilgiler paylaşan YOLÇU, baroların bir “hukuk örgütü” olmaları nedeniyle her türlü insan hakları ihlallerinin doğrudan “öznesi” konumunda olduğunun altını çizdi. Hemen akabinde, Avukat Mehmet Yağmur KURUKAYA ve Avukat Hilal KURTYEMEZ etkinliğe katılanlara; kendi kariyerleri, mesleki hayatlarına dair kısa kesitler içeren bilgiler ve öğrencilik hayatları hakkındaki anılarını, öğrencilerimizle meslekle ilgili tavsiye ve önerilerini paylaştılar. Yapılan sunumların ardından kariyer söyleşisi soru-cevap şeklinde devam etti.

Çıldır MYO Müdürü Öğr. Gör. Ömer Cenap ÖZDEMİR’in Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet BİBER adına Ardahan Baro Başkanı Av. Murat YOLÇU’ya teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.