Çıldır MYO Kariyer Günleri Kapsamında Kaymakam Fatih BAYRAM ile Söyleşi Düzenlendi.

31 Mayıs 2022 Salı

“Çıldır MYO Kariyer Günleri” kapsamında Çıldır Kaymakamı Fatih BAYRAM ile; Kaymakamlık mesleğinin özellikleri, sorumlulukları ve gereklilikleri, kaymakamın yetki ve görevleri, devletin birimleri ve işleyişi hakkında bilgiler verdiği, öğrencilik hayatı, kişisel kariyeri, yurt dışı deneyimleri ve mesleki hayatına dair kısa kesitleri içeren ayrıca öğrencilerimize çeşitli tavsiye ve önerilerde bulunduğu bir söyleşi düzenlendi.

Çıldır Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Ömer Cenap ÖZDEMİR açılış konuşmasında; “Öncelikle, Sayın Kaymakamımız ile aynı üniversite ve aynı bölümden mezun olup, serhat ili Ardahan şehrimizin güzide ilçesi Çıldır’da aynı yerde görev yapmanın gururunu yaşadığımı belirtmek isterim. Kendisi iki dönem üst sınıfımızdaydı. Bununda kıymetli öğrencilerimize örnek olabileceğini düşünerek, ileride Ardahan Üniversitesi’nden mezun olup bir kariyer sahibi olarak aynı yerlerde görev yapacak öğrencilerimiz olacağından hiç şüphem yok. Bu bağlamda öğrencilik yıllarında kurulan ilişkiler kariyer fırsatı elde etmede de etkili olmaktadır. Önceki kariyer günlerimizde konuk ettiğimiz değerli misafirlerimizin yanında, öğrencilerimizin kariyer yolunda rol model alabileceği, hayatı başarı hikayeleriyle dolu olan Sayın Kaymakamımıza böylesi anlamlı bir etkinliğe katılımlarından, öğrencilerimize maddi-manevi desteklerinden ve ilçemize yapmış olduğu katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Etkinliğe Çıldır Meslek Yüksekokulu’nda görevli akademik-idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.  Kaymakam Fatih BAYRAM’ın konuşmasının ardından soru-cevap şeklinde devam eden etkinlik, Çıldır Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Ömer Cenap ÖZDEMİR’in Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet BİBER adına Çıldır Kaymakamı Fatih BAYRAM’a teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.