​"Çıldır MYO Kariyer Günleri"nde Ardahan Baro Başkanı ve Baro Avukatları Öğrencilerle Buluştu.

27 Mayıs 2024 Pazartesi

Çıldır Meslek Yüksekokulu “Kariyer Günleri” kapsamında; Ardahan İli Baro Başkanı Av. Murat YOLÇU ve kendilerine eşlik eden Avukat Ceren Arslangörür ve Avukat Zehra Yılmaz’ın katılımıyla etkinlik yapıldı.

Etkinliğe Çıldır Meslek Yüksekokulu’nda görevli akademik-idari personel ve öğrenciler katıldı.  Etkinlik, Çıldır MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Cenap ÖZDEMİR’in açılış konuşmasıyla başladı. Avukatlık Mesleği ve Türkiye’de Baroların kuruluşu, iş ve işlemleri ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Davetlilerin kendi kariyerleri, mesleki hayatlarına dair kısa kesitler içeren bilgiler ve öğrencilik hayatları hakkındaki anılarının anlatıldığı, öğrencilerimizle avukatlık mesleği ile ilgili tavsiye ve önerilerin paylaşıldığı etkinlikte öğrencilerin soruları cevaplandı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet BİBER adına teşekkür belgeleri Çıldır MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Cenap ÖZDEMİR ve Hukuk Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Onur Çelik tarafından, Ardahan Baro Başkanı Av. Murat YOLÇU’ya, Avukat Ceren Arslangörür ve Avukat Zehra Yılmaz’a takdim edildi. Etkinlik Baro Başkanı Av. Murat YOLÇU’nun günün anısına binaen Yüksekokula hatıra amaçlı Baronun duvar saatini hediye vermesinin ardından hatıra fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.