“Çıldır MYO Kariyer Günleri” Kapsamında Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Arısoy ile Söyleşi Düzenlendi

17 Mayıs 2022 Salı

Çıldır Meslek Yüksekokulu “Kariyer Günleri” kapsamında Hukuk Bölümü Adalet Programı’nın hazırlamış olduğu “Savcılıkta Mesleki Tecrübeler ve Kariyer” konulu etkinlik, Ardahan İli Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan ARISOY’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Çıldır MYO Müdürü Öğr. Gör. Ömer Cenap ÖZDEMİR etkinliğin açılış konuşmasında: "Düzenlemiş olduğumuz “Kariyer Günleri” etkinlikleri ile hedefimiz; öğrencilerimizi kurumların üst düzey yöneticileriyle buluşturarak ilgi duydukları mesleklerin mensuplarıyla tanıştırmak, misafirlerimiz olan yöneticiler ile öğrencilerimizi bir araya getirerek kendilerinin mesleki bilgi ve donanımlarını öğrencilerimizle paylaşmalarını sağlayıp, kişisel gelişimlerini desteklemek ve onların üst düzey yöneticileri ile birebir sohbet etme ve kişisel kariyer hedefleri doğrultusunda bilgi alma imkanını elde etmelerine katkıda bulunmaktır. Bu etkinlik için yoğun programlarından vakit ayırarak Yüksekokulumuza gelen Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Uygur Kaan ARISOY beyefendiye çok teşekkür ederim.” dedi.

Etkinliğe Çıldır İlçe Belediye Başkanı Kemal Yakup AZİZOĞLU, Ardahan İl Genel Meclisi Üyesi Gürbüz ARPAÇAY, Çıldır Meslek Yüksekokulu’nda görevli akademik-idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı. Sayın Arısoy’un sunumunun ardından soru cevap şeklinde devam eden etkinlik, Çıldır Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Ömer Cenap ÖZDEMİR’in Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet BİBER adına Cumhuriyet Başsavcısı ARISOY’a teşekkür belgesi takdimiyle sona erdi.

Adalet ve Sosyal Hizmetler Bölümlerimi'zle doğrudan ilgili kurumların üst düzey yöneticileriyle öğrencilerimizin yüzyüze görüşme fırsatınıda elde ettiği "Kariyer Günleri" etkinlikleri devam edecek.